12 Haziran 2020 Cuma 11:30
Orman Genel Müdürlüğü 390 geçici işçi alacak

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca ormanların korunması, kollanması, kaçakçılıkla mücadele, rehabilitasyon, orman yangınları ile mücadele etmek ve orman zararlarını en aza indirme hizmetlerinin etkin ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında 5 ay 29 gün süreyle çalıştırılmak üzere 390 adet Geçici İşçi alımı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacaktır.
Adaylarda aranacak şartlar ve diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında 15-19/06/2020 tarihleri arasında 5 gün süreyle ilanda kalacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR’a yapacaklardır.
Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilen illere kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir.
Kura yeri ve tarihi İŞKUR Açık İş İlanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır.

GENEL ŞARTLAR
1 - 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
2 - 18 yaşını tamamlamış olmak,
3 - Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik,
güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
4 -Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
5 -Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli, bedelli veya muaf olmak),
6 - Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,
7 - Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
8 - İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen ilde ikamet ediyor olmak.
İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR
1 - En az ilköğretim mezunu olmak,
2 - Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak,
3 - Tam teşekküllü devlet hastanesinden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir ibareli heyet raporu almak.(Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu rapor sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

Mülakata katılmaya hak kazanan adaylardan istenilecek belgeler
1 - Öğrenim belgesi,
2 - Nüfus cüzdanı fotokopisi,
3 - TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı. (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.)
Adaylar, yukarıda istenilen belgelerin örneklerini ilgili Bölge Müdürlüğü internet sitesinde ilan edilen tarihlerde sözlü ve uygulamalı sınav öncesi teslim edeceklerdir. Yukarıda istenilen belgeleri getirmeyen adaylar sözlü ve uygulamalı sınava alınmayacaktır. Sözlü ve
uygulamalı sınav yeri, tarihi ve saati ilgili Bölge Müdürlüğü internet sitesinde duyurulacak olup ayrıca adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İstihdam edilecek işçiler 4857 sayılı İş Kanuna tabi olarak görev yapacaklar olup deneme süreleri 2 aydır.
Aşağıda yer alan tabloda istihdam edilecek geçici işçilerin alım dağılımı gösterilmektedir.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İSTİHDAM İLİ İSTİHDAM SAYISI TOPLAM

ADANA

ADANA 25

40

OSMANİYE 15
ANTALYA ANTALYA 40 40
BALIKESİR BALIKESİR 30 30

BURSA

BURSA 15

25

BİLECİK 10
YALOVA 0
ÇANAKKALE ÇANAKKALE 25 25

DENİZLİ

DENİZLİ 17

25

UŞAK 8

ISPARTA

ISPARTA 14

20

BURDUR 6

İSTANBUL

İSTANBUL 14

30

TEKİRDAĞ 3
KIRKLARELİ 3
EDİRNE 10

İZMİR

İZMİR 35

55

MANİSA 20

KAHRAMANMARAŞ

K.MARAŞ 16

35

ANTAKYA 15
GAZİANTEP 4
KİLİS 0
MERSİN MERSİN 15 15

MUĞLA

MUĞLA 25

50

AYDIN 25
TOPLAM 390

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İlan olunur.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderenlere aittir.