16 Mart 2020 Pazartesi 10:20
Mersin Üniversitesi 49 adet Sözleşmeli Personel alıyor

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ’da Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar ’da yer alan ek 2 nci maddenin (B) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle toplam 49 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.

İLAN NO UNVANI ADET ÖĞRENİM DURUMU VE KPSS PUAN TÜRÜ ARANILAN ÖZEL NİTELİKLER GİDERLERİN KARŞILANDIĞI YER
1 Hemşire 43 Lisans - KPSS/P3 - Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu veya Hemşirelik Fakültesi Lisans Programından mezun olmak. ÖZEL BÜTÇE
2 Diğer Sağlık Personeli 1 Önlisans - KPSS/P93 - Yaşlı Bakım Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Yaşlı Hizmetleri Bakımı önlisans programlarının birinden mezun olmak. ÖZEL BÜTÇE
3 Sağlık Teknikeri 2 Önlisans - KPSS/P3 - Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak. ÖZEL BÜTÇE
4 Sağlık Teknikeri 1 Önlisans - KPSS/P93 - Radyoterapi Programlarından mezun olmak
- 3. Basamak sağlık kuruluşlarında çalıştığını ve Radyoterapi cihazını kullandığını belgelemek.
ÖZEL BÜTÇE
5 Sağlık Teknikeri 1 Önlisans - KPSS/P93 - Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak.
- 3.basamak sağlık kuruluşlarında çalıştığını ve MR cihazı kullandığını belgelemek.
ÖZEL BÜTÇE
6 Sağlık Teknikeri 1 Önlisans - KPSS/P3 - Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak.
- Radyografi, Mamografi, Bilgisayarlı Tomografi ve Manyetik Rezonan Görüntüleme cihazlarını kullandığını belgelendirmek.
ÖZEL BÜTÇE

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR:
Genel Şartlar:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
Özel Şartlar:
1 - Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak,
2 - 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.
3 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4 - Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
5 - Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.
6 - Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.
BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
Adayların öncelikle istenen belgeler kısmında yer alan 1(bir) numaralı online başvuru formunu doldurmaları zorunludur.
Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.
Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla pozisyona başvuru yapanların başvuruları iptal edilecektir.
Adayların KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.
Tecrübe istenen pozisyonlar için adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarını gösterir belgenin kaşe ve ıslak imza ile onaylanmış
hizmet belgesi olması gerekmektedir. Ayrıca adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarını gösterir belgenin kontrolü amacıyla
https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan sigortalı hizmet dökümünün istenilen evraklara eklenmesi gerekmektedir.
İlave belge istenen pozisyonlar için adayların istenilen belgeleri şahsen müracaat esnasında ıslak imzalı olarak teslim etmeleri gerekmektedir.

İstenilen Belgeler:
1 - Online Başvuru Formu (Sadece Doldurulacak ve Sistemden Gönderilecektir)
2 - Ön Başvuru Formu (Lütfen Bilgisayar Ortamında İndirip Doldurunuz)
3 - 2018 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi
4 - Diploma Fotokopisi
5 - Kimlik Fotokopisi
6 - Özel Şart Belgesi (Varsa)
Başvuru işlemleri 16.03.2020 - 30.03.2020 (Mesai Bitimi) arasında yapılabilecektir.
BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:
Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile teslim edilecek yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 (on beş) gün içerisinde Personel Daire Başkanlığının adresinde ilan edilecektir. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.
Asil olarak kazananların 1 (bir) katı kadar yedek kadro belirlenecektir. Asil olarak kazananlardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.
Asil kazananlardan başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine ilan edilen yedek kazananlar sırası ile çağırılacaktır.
İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.
Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İletişim Telefonları:
(0324) 361 00 01 (Dahili: 35026-35029-35030-35031-35032)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderenlere aittir.